2010 yılının başında “’ALP İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ LABORATUVARI ” olarak yetki alan şirketimiz kısa sürede başta Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere, Ankara ve çevre illerde “İşyeri Hekimliği” , “İş Güvenliği Uzmanlığı” “İşe Giriş Sağlık Raporu” , “Periyodik Sağlık taramaları”“Sertifikalı İlkyardım Eğitimi”  konularında marka olmuş birçok firmaya hizmet verir duruma gelmiştir. 

Kurumumuz 27/07/2010 tarihinden itibaren Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Yetki Belgesi almıştır.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 09/12/2013 tarihinde İlkyardım Eğitim Merkezi Ruhsatı almıştır.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 22/12/2014 tarihinde Tıbbi Görüntüleme (Radyoloji) Ruhsatı almıştır.

Yine Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 11/07/2016 tarihinde Mikrobiloji ve Biokimya Laboratuvarlarını genişleterek merkez laboratuvar statüsüne geçip Tıbbi Merkez Laboratuvar Ruhsatları almıştır.

Alp İş Sağlığı ve İş Güvenliği olarak tüm hizmetlerimizi koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaya odaklıyoruz. Hizmetimizin ve sistemimizin sürekli iyileştirilmesi için tüm çalışmalarımızın sürekli gelişiminin ve eğitiminin esas olduğuna inanıyoruz. Çalışmalarımızın ve personelimizin düşüncelerinin verdiğimiz hizmetlerde mükemmeli yakalamamızı sağlayacağına inanıyor ve çevrenin korumasına önem veriyoruz. Müşterimize mümkün olduğu kadar yüksek hizmet sunarak onların saygısını ve bağlılığını kazanmaya çalışırız. Bize göre kâr, müşterilerimizi memnun ettiğimiz ve ilişkilerimizi sürekli kıldığımız sürece onlar tarafından bize verilen ödüldür.